O mnie

Skoro już się tutaj spotkaliśmy, to warto by było – drogi Czytelniku – byś dowiedział się czegoś o mnie. Oczywiście w telegraficznym skrócie 🙂

Od najmłodszych lat grałem z kolegami w piłkę. Z czasem gra na podwórku przerodziła się w profesjonalne uprawianie piłki nożnej.

Miałem nawet ten zaszczyt, aby reprezentować nasz Kraj na arenie międzynarodowej, w koszulce z orłem na piersi. Było to w jednej z reprezentacji młodzieżowych. Gdy byłem już blisko gry w naszej rodzimej Ekstraklasie – doznałem poważnej kontuzji, potem kolejnej i kolejnej.

Na szczęście w odpowiednim momencie zdecydowałem się podjąć studia prawnicze. Od początku wiedziałem, że będę zajmował się prawem sportowym, a w szczególności problemami dotyczącymi piłki nożnej.

I tak też się dzieje. Od kilku lat pomagam moim byłym kolegom z boiska, reprezentuję ich przed organami jurysdykcyjnymi Polskiego Związku Piłki Nożnej, zajmuję się ich karierami. Chętnie pomogę też Tobie.

Jako że prawo sportowe to moja pasja, jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego z siedzibą w Poznaniu oraz International Association of Sports Law z siedzibą w Atenach. Organizuję oraz uczestniczę w konferencjach naukowych poświęconych zagadnieniom prawa sportowego.

To tyle jeżeli chodzi o moją osobę. Idę pograć w piłkę, zagrasz ze mną?

 

Ze sportowymi pozdrowieniami

Grzegorz Mania