Polisa NNW a możliwość rozwiązania kontraktu z winy klubu

Grzegorz Mania        13 stycznia 2017        Komentarze (0)

Najczęstszą przyczyną rozwiązywania kontraktu z winy klubu – w mojej praktyce – jest opóźnienie w wypłacie zawodnikowi wynagrodzenia z tytułu kontraktu o profesjonalne uprawienie piłki nożnej sięgające 2 miesięcy.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których zawodnik chciałby rozwiązać kontrakt o profesjonalne uprawianie piłki nożnej ze swoim klubem, a klub nie wyraża zgody na jego rozwiązanie za porozumieniem stron. Jednocześnie klub nie opóźnia się z zapłatą wynagrodzenia wynikającego z kontraktu.

Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość rozwiązania kontraktu z winy klubu?

Można spróbować rozwiązać kontrakt z winy klubu stosując procedurę opisaną w art. 8 ust. 3 pkt c Uchwały nr III/54 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej – Minimalne Wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej.

O co chodzi?

Spójrzmy na brzmienie wskazanego przepisu:

„Klub ze swojej winy zaniechał obowiązkowego ubezpieczenia Zawodnika od następstw nieszczęśliwych wypadków w sporcie i na skutek czego Zawodnik nie otrzymał należnego mu świadczenia ubezpieczeniowego lub jego równowartości od Klubu albo Klub nie przedstawił dowodu zawarcia umowy ubezpieczenia w terminie 14 dni od daty pisemnego zgłoszenia takiego żądania przez Zawodnika, pod warunkiem, iż oświadczenie o rozwiązaniu Kontraktu zostanie złożone w terminie jednego miesiąca od daty wystąpienia któregokolwiek ze zdarzeń”.

W świetle powyższego możesz rozwiązać kontrakt z winy klubu jeżeli:

  1. Klub w ogóle nie zawarł na Twoją rzecz polisy NNW i przez to nie otrzymałeś należnego Ci świadczenia ubezpieczeniowego od zakładu ubezpieczeń lub jego równowartości od klubu.
  2. Klub nie przedstawił Tobie dowodu zawarcia umowy ubezpieczenia w terminie 14 dni od daty pisemnego zgłoszenia takiego żądania.

Wyślij zatem do klubu żądanie, aby klub przedstawił w terminie 14 dni dowód zawarcia umowy ubezpieczenia. Gdy klub nie spełni tego żądania w terminie, możesz śmiało rozwiązywać kontrakt z winy klubu postępując zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN, które w sposób szczegółowy regulują procedurę rozwiązania kontraktu z winy klubu.

Jeżeli w powyższej kwestii potrzebujesz profesjonalnej pomocy, zgłoś się do znajomego adwokata lub skontaktuj się ze mną.

prawo piłki nożnej

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: