Kategorie
Kontrakt Kontuzja Piłkarski Sąd Polubowny PZPN

Wynagrodzenie zawodnika w czasie kontuzji lub choroby

Kilku moim klientom zdarzyło się nazbyt długo leczyć kontuzję, na skutek czego klub przestawał być już tak przyjazny, jak w chwili podpisywania kontraktu i celowo nie wypłacał wynagrodzenia.

Powstaje zatem pytanie – czy długotrwała kontuzja lub choroba może być podstawą do niewypłacania Tobie wynagrodzenia?

Otóż nie.

Musisz wiedzieć, że w przypadku kontuzji lub choroby, która uniemożliwia Ci występowanie w rozgrywkach przez okres krótszy niż łącznie 180 dni w roku kalendarzowym lub w sezonie rozgrywkowym, stwierdzonej zaświadczeniem lekarskim, przysługuje Ci wynagrodzenie w pełnej wysokości.

Natomiast, gdy przekroczysz okres łącznie 180 dni w roku kalendarzowym lub sezonie rozgrywkowym, klub może – do czasu uzyskania przez Ciebie pełnej sprawności – obniżyć Ci wynagrodzenie do kwoty 50 % wynagrodzenia wynikającego z kontraktu albo też skorzystać z prawa do jednostronnego rozwiązania z Tobą kontraktu.

Zatem, gdy klub zaprzestaje wypłacania Tobie wynagrodzenia z tego powodu, że odniosłeś kontuzję lub jesteś chory – masz podstawy do tego, by wystąpić do Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN z pozwem o zapłatę. I najprawdopodobniej wygrasz 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *