Kategorie
Bez kategorii

Warunek rozwiązujący jako element treści czynności prawnej przy porozumieniach pomiędzy klubami a zawodnikami w zakresie spłaty zaległości

Ostatnio zgłosił się do mnie zawodnik jednego ze śląskich klubów piłkarskich z prośbą o pomoc prawną w zakresie odzyskania należności od byłego klubu. Zawodnik ten chcąc rozwiązać kontrakt z klubem za porozumieniem stron zgodził się na spłatę zaległości w kilku częściach i zaakceptował podsunięty mu ze strony klubu projekt porozumienia.

Porozumienie zostało zatem podpisane. Nadszedł termin spłaty pierwszej części zaległego wynagrodzenia z tytułu kontraktu o profesjonalne uprawianie piłki nożnej, a pieniądze nie wpłynęły na konto zawodnika.

Czy można się było tego spodziewać? Raczej tak, bowiem wspomniany klub słynie z zaległości finansowych wobec zawodników.

W jaki sposób Ty możesz się zabezpieczyć, gdy znajdziesz się w analogicznej sytuacji?

Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie Twoich interesów. Jednym z nich jest wprowadzenie do umowy – jako jednego z elementów treści czynności prawnej – instytucji warunku rozwiązującego.

Na czym to polega?

Warunek to zdarzenie przyszłe i niepewne. Podpisując umowę pod warunkiem nie wiemy, czy się on spełni w przyszłości. Nie mamy zatem pewności, czy umowa wywoła przewidziane w niej skutki czy też nie. Innymi słowy, jeżeli klub nie zapłaci w terminie pierwszej części zaległości, wówczas skutki umowy zawartej pod warunkiem rozwiązującym ustają.

Co dalej? Zapewne w tym momencie klub będzie opóźniał się z wypłatą wynagrodzenia dla zawodnika za okres co najmniej dwóch miesięcy, a zatem pojawi się możliwość do rozwiązania kontraktu z winy klubu…Czyli dobra nowina dla Ciebie:)

warunek rozwiązujący

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *